Size bir telefon kadar yakınız
0 212 645 16 16 (6 Hat)
Dil Seçin
tr

Doğum Çantası Hazırlama

03.01.2018
307 görüntülenme
Doğum Çantası Hazırlama

Anne adayları için en güzel duygularından birisi Dünya’ya gelecek bebeğinin son hazırlıklarını yaptığı sıradaki heyecandır. Çoğu anne adayımız bu hazırlığını son aylara 36 haftalara bırakmaktadır. Doğum çantası hazırlama işlemini son haftalara bırakmadan 30. haftada yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Hiç beklenmedik erken doğumlar hazırlıkların yarım kalmasına neden olabiliyor. Doğum çantasının hazır olması anne adaylarının doğum korkularını azda olsa hafifletmek için faydası olabilmektedir. Anne adaylarının doğum çantasında nelerin olması gerektiği bazen stres yaratabilmektedir. Stres olmasında ki en büyük neden ikamet ettikleri yerin daha uzağında doğum olması sebebi ile zorluk yaşamak istemediklerinden kaynaklanmaktadır. Size vereceğimiz doğum çantası listesi ile eksiğiniz kalmayacaktır.

Doğum Çantası Listesinde Neler Olmalıdır?
 1. Sezeryanda olsa normal doğumda olsa hastanede en az bir gece kalacağınız için gecelik takımı doğum çantası listesi sıralamasında ilk sıradadır. Gecelik tercihinde üst takımın düğmeli veya fermuarlı tercih etmeniz sizin bebeğinizin emzirme yaparken daha rahat olacaktır.
 2. Doğum sonrası oluşabilecek kanamalara karşı iç çamaşırı almalısınız. İç çamaşırı tercihinde günlük olarak kullandıklarınızdan olmalıdır. Dar kesim iç çamaşırından uzak durunuz.
 3. Bebekler için üretilen en az 3 adet emzirme sütyeni almalısınız.
 4. Göğüs ucunuz yok ise eczenede satılan slikon göğüs ucu almalısınız aksi taktirde emzirme yaparken zorlanabilirsiniz.
 5. Doğumdan sonra kanama olacaktır ve büyük boy pedlerden (hasta pedi) bulundurmalısınız. Ortalama 4 adet olması yeterlidir.
 6. Çorap, terlik, ıslak mendil ve peçete yanınızda bulundurunuz.
 7. Bebek için en az iki adet hastane çıkışı takımı.
 8. Bebek bezi bulundurunuz bir paket yeni doğan paketi olacak.
 9. Pişik önleyici krem.
 10. Kundak veya ana kucağı.
 11. Battaniye almayı kesinlikle unutmayınız.
 12. Doğum çantası listesi olarak sunduklarımızı almanız durumunda herhangi bir aksaklık yaşamayacaksınız. Tüm bunlara ek olarak hastanede banyo yapma, diş temizliği için ek ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.