Size bir telefon kadar yakınız
0 212 645 16 16 (6 Hat)
Dil Seçin
tr

Genel Cerrahi Polikliniği

06.02.2018
419 görüntülenme
Genel Cerrahi Polikliniği

Genel cerrahi tıbbın en eski, en geniş kapsamlı alanı olup, ilaçla ya da diğer tedavi yöntemleri ile iyileştirilemeyen hastalıkların, yaralanmaların veya yapı bozukluklarının, ameliyatla onarılması ya da kesip çıkarılarak doğal ve uygun şekline dönüştürülmesi kapsamına dayanmaktadır.

Genel cerrahinin ilgi alanına giren organlardaki çeşitlilik ve bu organların hastalıklarının çeşitliliğine bağlı olarak cerrahi imkanlar teknolojik olanaklar ile gelişme göstererek genel cerrahi kendi içerisinde ayrışmaya başlamıştır. Yani genel cerrahi eğitimini alan bir hekim mesleki hayatı içerisinde kendi seçeceği bir konu üzerinde yoğunlaşmaya başlamıştır. Böylece genel cerrahi eğitimi almış bir hekim bir konuya yoğunlaşarak (Meme, barsak gibi…) o konuda uzmanlaşabilmektedir. Konularına hakim uzman hekim kadrosu ile daha hızlı ve etkili hizmet verilmektedir.
Genel cerrahi bölümümüzde konusunda uzman hekimlerimiz, hastanın detaylı muayenesi sonucunda, tedavi sürecini başlatmakta ve gerekli durumlarda diğer branş hekimleri ile bir disiplin içerisinde değerlendirmeler yaparak tedaviyi gerçekleştirmektedirler.

Ameliyat türleri çoğunlukla organ veya bağlı bulunduğu sistem adı ile anılmaktadır. Guatr (troid bezi) , meme, yemek borusu (özofagus), mide, ince barsak, kalın barsak, rektum, anüs, fıtıklar, karaciğer, safra kesesi, safra yolları, endoskopik ve laparoskopik cerrahi girişimleri genel cerrahi alanına girmektedir.Genel cerrahi bazı olgularda sadece ameliyat değil koruyucu hekimlik ile ameliyattan korunmayı da hedefler.

Ameliyathanemizde klasik ve laparoskopik cerrahi başarıyla uygulanmaktadır.
Genel Cerrahi Bölümümüzde Yapılan Ameliyatlar
 1. Safra kesesi taşı ve hastalıkları nedeniyle laparoskopik (kapalı) safra kesesi ameliyatları
 2. Kasık fıtığı (inguinalherni)
 3. Göbek fıtığı (umbilikalherni)
 4. Mide fıtığı laparoskopik (hiatalherni) operasyonları
 5. Tiroid hastalıkları ve guatr hastalıkları ve ameliyatları
 6. Pilonidal sinüs (kıl dönmesi) ameliyatları
 7. Anal fistül ve operasyonları
 8. Memede kitle operasyonları
 9. Meme ca
 10. Kolon ca
 11. Kalın bağırsak(kolon) ve ince bağırsak hastalıkları ve operasyonları
 12. Mide hastalıkları,mide fıtığı (hiatalherni), reflü operasyonları
 13. Karaciger kisti hastalıkları ve operasyonları
 14. Hemoroid (basur), fissür (çatlak) lazer ile tedavileri
 15. Sünnet
 16. Apandisit
 17. Anal apse