Size bir telefon kadar yakınız
0 212 645 16 16 (6 Hat)
Dil Seçin
tr

Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Polikliniği

06.02.2018
378 görüntülenme
Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Polikliniği

Güney Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz (KBB) bölümünde; hastalarımızın muayeneleri yapılarak burundan daha rahat nefes alabilmeleri ve iyi duyabilmeleri için hastalarımızın teşhisi-takibi ve gerekli olan medikal-cerrahi tedavileri yapılmaktadır.

 

Baş dönmesi, sinüzit, horlama, çınlama, işitme azlığı, üst solunum yolu enfeksiyonu, nezle, grip kulak burun boğaz bölümünde en sık rastlanan rahatsızlıklardır.

Baş dönmesi ve denge bozukluğu bir çok hastalık tablosunda karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle baş dönmesi şikayeti ile gelen hastaların yakınma öyküleri detaylı bir şekilde alınması gerekmektedir. Bu yaklaşımla kısa sürede hasta tanı ve tedavi olanağına kavuşmaktadır. Horlama sosyal açıdan rahatsız edici bir unsur olmanın yanında kişinin sağlığını tehdit eden bir problem haline gelmektedir. Horlama basit tedbirlerle giderilebileceği gibi yapılan testler sonucunda tıkanıklığı yaratan bölgeye göre burun septum eğriliğinin düzeltilmesi, burun etlerinin küçültülmesi, hava yolları cerrahi işlemlerle açılmaktadır. Alt konka hipertrofisi, kronik sinüzit gibi hastalıklar da hastanelerimiz kulak burun boğaz uzmanı tarafından operasyonla düzeltilmektedir.

KBB Bölümümüzde Yapılan Ameliyatlar
 1. Septoplasti (burun içi eğriliği ameliyatı)
 2. Tonsillektomi (Bademcik ameliyatı)
 3. Uvulektomi (Horlama ameliyatı)
 4. Adenotonsillektomi (Geniz eti bademcik ameliyatı)
 5. Adenoidektomi (Geniz eti ameliyatı)
 6. Mastoidektomi ve timpanoplasti (Her türlü kulak ve kulak zarı ameliyatı)
 7. Septorinoplasti (Burun estetik ameliyatı)
 8. Fonksiyonel endoskopik sinüs cerrahisi
 9. Dil bağı ameliyatı
 10. Lokal operasyonlar biopsi vb.
 11. Sinüzit ameliyatları
 12. Ventilasyon tüp takılması